Sportovní aerobik

 

    Sportovní  aerobik je již více jak  20 let velmi oblíbeným a také divácky vděčným sportem. Počátky tohoto sportu v ČR sahají do roku 1992, kdy proběhlo první neoficiální mistrovství republiky. Během několika let se z ČR- původně nováčka ve světě sportovního aerobiku- stala „aerobiková“ velmoc  s obrovskou základnou a velkými úspěchy našich reprezentantů na mezinárodním poli. Ze starší generace závodníků je nutno uvést mistry světa a Evropy Olgu Šípkovou, pár Radka Hanáková + David Huf   a také tým Vladimír Valouch + David Holzer + Jakub Strakoš.

     Od roku 2000 Český svaz aerobiku  úspěšně vysílá na mezinárodní závody také závodníky v kategorii kadetské / 11-13 let/ a juniorské   / 14-16 let/. Jelikož se mládeži věnují velmi často bývalí reprezentanti a ČSAE má propracovaný systém školení trenérů a rozhodčích, jsou závodníci v dětských kategoriích jedni z nejlepších ve světě.

     V současné době je pod Českým svazem aerobiku registrováno 8000 závodníků všech věkových kategorií  a do dnešního dne ČSAE vyslal 280 reprezentantů na soutěže  ME a MS.

100mg sildenafil rezeptfrei kaufen 1.5mg 3mg bromazepam ohne rezept kaufen

 Sportovní aerobik – 2 minutová dynamická sestava na hudbu, ve které závodníci musí předvést prvky prokazující sílu, rychlost, flexibilitu, obratnost, pohybovou koordinaci , fyzickou i psychickou kondici. Hodnotí se také umělecký projev, choreografie, osobitost a originalita závodníků apod.


Závodí se v kategoriích :


Sportovní aerobik : Jednotlivci ženy, jednotlivci muži, smíšené páry, tříčlenné týmy

Fitness týmy / 6-8 závodníků/:  Step, aerobik, hip-hop

Věkové kategorie : 8-10 let jen týmy, 11-13 let kadeti, 14-16 let junioři, nad 17 let senioři