Radka - Osobní profilRadka pochází z Prostějova a má za sebou pestrou sportovní minulost. Věnovala se gymnastice a výrazovému tanci. Po vystudování VŠCHT v Praze v roce 1995 se sportovním aerobiku začala věnovat vrcholově a společně se svým sportovním partnerem Davidem Hufem během pěti let získali 5 titulů mistrů republiky, 3 tituly mistrů Evropy a v roce 1999 získali titul mistrů světa.
Již 15 let je Radka oblíbenou instruktorkou rekreačního aerobiku. Specializuje je na Step aerobik, Aerobik a bodystyling a Power yogu. Využívá také zkušeností , získaných v letech 1998 – 2004, kdy s Davidem Hufem byli osloveni k pořádání Aerobic tour po větších městech ČR i SR. Účastníci prožili příjemné dopoledne cvičením rekreačního aerobiku pod vedením Radky, Davida popř. jejich hosta a mohli shlédnout exhibice sportovního aerobiku jejich svěřenců.Tato sportovně společenská akce byla také vždy spojena s propagací různých výrobků zdravého životního stylu.
Radka se 1-2x do roka jako lektor účastní velkých sportovních akcí, pořádaných ČSAE nebo i jinými organizacemi.

Radka připravuje a organizuje jednotlivé lekce rekreačního aerobiku pro děti a juniory. Pro tento program Radka vyhledává a zaškoluje instruktory a je garantem správnosti a funkčnosti těchto lekcí.
Její snahou je vypěstovat v dětech již v ranném věku návyk na pravidelný pohyb a těm nejpilnějším a nejtalentovanějším dát možnost si zasoutěžit a poměřit si síly se stejně starými závodníky v rámci nejrůznějších soutěží jak pro začínající závodníky tak pro ty již zkušenější na MČR , či ME a MS ve sportovním aerobiku.

Svou trenérskou činnost v Akademii aerobiku se neustále snaží zkvalitňovat pravidelnými konzultacemi se špičkovými odborníky z oblasti sportovní psychologie /Oleg Mazurov/, výživy , rehabilitace. Rovněž mnoho znalostí čerpá ze své vlastní závodnické praxe konzultované a řízené vynikajícími zkušenými trenéry a choreografy ze zahraničí /Španělsko,Itálie/.
Teoretické znalosti k vedení sportovního tréninku Radka čerpá z absolvování trenérských seminářů a školení.

V současnosti působí jako přednášející lektor na školeních pro začínající trenéry z celé ČR, v rámci akcí, které sama připravuje pod hlavičkou Akademie aerobiku Radky Hanákové a nebo pro Český svaz aerobiku a fitness. Od září 2010 do října 2013 Radka zastávala funkci předsedkyně komise trenérů Českého svazu aerobiku afitness.

V září 2007 se Radce narodil syn Adam Brůna. Její některé trenérské povinnosti přebrala Lucie Jiříková a Nikola Košacká, které také vytvořily všem závodnicím nové a krásné choreografie sestav pro sezonu 2008. Radka do Akademie dochází trénovat 3 x týdně. Rok 2009 byl pro závodníky Akademie velmi úspěšný , na mistrovství ČR jsme získali 5 medailí, na Mistrovství Evropy bronzovou medali díky Danu Komarovi. V roce 2010 jsme kromě krásných umístění na MČR a na závodech národní i mezinárodní úrovně také získali 2 zlaté medaile na Open Tournament v červnu v Kladně, konané při ME, zásluhou juniorky Hanky Volfové a týmu Lucie Pavelková, Barča Trnková, Hanka Volfová. Dan Komarov na ME vybojoval 4.místo. V říjnu 2010 se Hanka Volfová stala juniorskou mistryní světa a tým Lucie Pavelková, Barča Trnková, Hanka Volfová záskal stříbrnou medaili. Na tento úspěch v roce 2011 navázal tým Katka Palková, Lucie Pavelková a Katka Smíšková, který v Austrálii vybojoval titul juniorské mistryně světa.
Trenérka Nikola Košacká - Šťastná odchází z pracovních a rodinných důvodů do svého rodného Zlína a pro Akademii pracuje jako trenérka, konzultantka a rozhodčí.

V roce 2012 se Radce narodil druhý syn Michal Brůna. Její svěřence přebrala Barbora Voštová, bývalá závodnice Akademie. V roce 2013 její závodníci získali spoustu medalí na národních soutěžích. Další novou trenérkou se stala Gabriela Trefná / juniorská mistryně světa v týmech/, která připravuje tříčlenný tým kategorie 8 - 10 let. V roce 2014 a 2015 postupně přebírají všechny závodníky trenérky Bára Voštová, Gabriela Trefná a Lucie Jiříková s Kačkou Horákovou. V lednu 2016 si trenérky vytvořily vlastní oddíly sportovního aerobiku.