Akademie sportovního aerobiku

Trojnásobná mistryně Evropy a mistryně světa ve sportovním aerobiku 1999 v kategorii páry Radka Hanáková, vytvořila po skončení své závodní kariéry v roce 2000 Akademii aerobiku v Praze. 


Hlavním cílem Akademie aerobiku je výchova a sportovní příprava závodníků ve sportovním aerobiku ve věkovém rozmezí 6 – 25 let. Ti nejlepší závodníci dosáhli již celou řadu úspěchů na poli juniorském i mezi dospělými.

Akademie aerobiku spolupracuje také s mnoha odborníky z oblasti kondiční přípravy, sportovní psychologie
 / Oleg Mazurov /, výživy a fyzioterapie.

Nejmladším závodníkům v přípravce Akademie aerobiku Radky Hanákové se věnují bývalí i současní dospělí - velmi úspěšní závodníci - Markéta Soppeová / bronzová medaile z ME 2002 v týmech/, Petr Jánský - trojnásobnýmistr světa 2003 v párech i v mužích a v roce 2005 v mužích, Lucie Jiříková - mistryně Evropy 2003, která také vytváří choreografie nejen těm nejmenším a začínajícím závodníkům, ale i zkušeným a úspěšným závodnicím z juniorských i seniorských kategorií. Další nepostradatelnou trenérskou silou od roku 2006 byla Nikola Košacká, která působí nyní jako rozhodčí. Po odchodu Radky na druhou MD v roce 2012 se jejím svěřencům začala velmi zodpovědně věnovat Barbora Voštová, bývalá závodnice Akademie. Nově také v Akademii trénuje Gabriela Trefná, bývalá juniorská mistryně světa v týmech organizace FIG. Obě nyní studují VŠE.

ativan tablets for sale UK


2016

Akademie aerobiku Radky Hanákové ukončila činnost. Závodnice se svými trenérkami vytvořily nové oddíly a pokračují v činnosti. Jak se jim daří ? Zkuste si je najít na facebooku.
Bára Voštová - Akademie aerobiku Praha.
Gabriela Trefná - Fitness station
Lucie Trubačová - www.perfectmom.cz
2015

Hanka Volfová v prestižní kategorii senior ženy získala 4.místo na MS. Závodnice všech výkonnostních tříd nasbíraly nespočet medailí z domácích závodů. To vše pod vedením Barbory Voštové, Gabriely Trefné a Lucie Trubačové.

2013

V tomto roce naše svěřenkyně získaly mnoho medailových umístění v soutěžích  III. a II. výkonnostní třídy pod vedením Barbory Voštové, Lucie Jiříkové a Petra Jánského. Nově tento rok nastoupily na závodní plochu naše nejmladší závodnice z přípravky a také fitness tým pod vedením Markéty Čechové.


2012

V roce 2012 se hodně dařilo našim nejmladším závodnicím v nižších výkonnostních třídách. Mnoho z nich bylo na závodech poprvé a hned si odnesly medaile.
Největší úspěch nastupující generace : Na MČR 2012 v kategorii 8 - 10 let získala bronzovou medaili Viktorie Prokopová.


2011

O největší úspěch Akademie v  roce 2011 se postaral juniorský tým ve složení Katka Palková, Katka Smíšková, Lucie Pavelková, který pod vedením Nikoly Košacké získal titul junorské mistryně světa. MS 2011 se konalo v daleké Austrálii.

2010

Nespočet medailí z MČR a dalších soutěží, o které se zasloužily především juniorky, byl v závěru roku přetaven v kov nejcenější - na MS 2010 se Hanka Volfová stala juniorskou mistryní světa  a tým Lucka Pavelková, Barbora Trnková a Hanka Volfová vybojoval stříbro.


2009

V roce 2009 jsme získali 4 medaile z MČR ve všech věkových kategoriích a na ME 2009 v Blanes Daniel Komarov ,v nabité kategorii mužů, získal bronz.

2008

Velkou radost svým trenérkám Nikole Košacké a Lucii Jiříkové udělaly Barunka Trnková,a Kristýnka Stupková,  které na MS 2008 v Dubně vybojovaly v kadetkách stříbrnou medaili resp. v juniorkách bronz. I seniorský tým Gabča Ziková , Iveta Piskáčková a Veronika Stupková si přivezl z MS bronz.


2007

Největším úspěchem v roce 2007 byl  zisk stříbrné medaile na MS juniorů v Bělehradě, kterou vybojovala Lenka Jiřenová. Ve stejném závodě, ale v kategorii seniorů se umístil tým Veronika Stupková, Iveta Piskáčková, Gabriela Ziková na 4. místě.2006

Mistrovství České republiky 2006 proběhlo koncem března a začátkem dubna v Kladně a v Brně. Většina těch nejlepších závodníků Akademie aerobiku se potýkalo se zdravotními problémy. Juniorská mistryně světa 2005 Petra Machová vůbec nenastoupila v kategorii žen, stejně jako Zuzana Stavjaňová v kategorii juniorek. Lenka Jiřenová – juniorská vicemistryně světa 2005 s vyhřezlou ploténkou vybojovala krásné 5.místo.
Seniorský tým Iva Císařová, Karolína Klingerová, Gabriela Ziková bojuje také se zraněními a tak se představila pouze Gabriela Ziková v kategorii žen.
Velký úspěch zaznamenal náš Kadet tým (Stupková, Váchová, Horáková), který se umístil na 1. místě a získal tak svůj první titul "mistryně ČR 2006"2005

V roce 2005 celkem 11 závodníků Akademie aerobiku reprezentovalo ČR na MS juniorů a ME seniorů v Moskvě ve dnech 14. - 20.11.2005. S pomocí trenérky Radky Hanákové přivezli spoustu medailí. Nevýznamější je titul juniorské mistryně světa, který vybojovala Petra Machová a titul juniorské vicemistryně světa, který přivezla Lenka Jiřenová. Team kadetek ve složení Kristýna Stupková, Tereza Váchová, Kateřina Horáková přivezl bronzovou medaili a juniorský tým Iveta Piskáčková, Veronika Stupková, Gabriela Ziková obsadil 4.místo.
Petr Jánský přivezl titul mistra Evropy a Lucie Jiříková ve svém posledním závodě kariery vybojovala stříbro.2004

V roce 2004 se poprvé účastnili mezinárodních závodů také mladší reprezentanti Akademie aerobiku. Na Světovém poháru kadetů / 11-13 let/ získala Lenka Jiřenová stříbrnou medaili a na Mistrovství světa juniorů / 14-16 let/ získala Petra Machová bronzovou medaili. Obě akce proběhly v květnu v Adelaide.2003

V roce 2003 získal Petr Jánský pro Českou republiku historicky první titul mistra světa v kategorii muži. Navíc v kategorii páry přidal se svou partnerkou Janou Kavříkovou titul mistr světa, který společně získali na listopadovém MS v Praze. Lucie Jiříková , mistryně Evropy 2002, po vleklých zdravotních problémech obsadila krásné 7.místo.
Ve stejném roce získal pár Jánský + Kavříková také titul mistrů Evropy. Navíc se Petr Jánský stal hvězdou celého mistrovství, protože je v historii první, kdo získal 2 zlaté na jednom šampionátu. Lucie Jiříková vybojovala na ME bronzovou medaili i s těžkým výronem v kotníku.2002

Svěřenci manželů Hufových přivezli z ME ve sportovním aerobiku v Budapešti / 2.11.2002/ 3 tituly mistrů Evropy: V kategorii žen Lucie Jiříková porazila mistryni světa 2001 finku Tiu Pilli, Petr Jánský v mužích a s partnerkou Janou Kavříkovou také v párech zísali své první evropské zlato.
Mistryně republiky 2002 Lucie Jiříková získala na MS ve sportovním aerobiku v Montpeliér na konci června , krásnou bronzovou medaili v kategorii žen. V kategorii mužů, zástupce Akademie aerobiku Petr Jánský obsadil v silné konkurenci pěkné 4.místo a na MS juniorů v Budapešti obsadil krásné 5.místo Matěj Bartošík, i když věkem patří ještě do kadetů.2000

V roce 2000 vybojovali naši svěřenci v kategorii 17-19 let /youth category/ 4 tituly mistrů světa a 2 druhá místa mezi dospělými na MČR 2000.